"Złote Szkoły" NBP na matematyce

Bez tytułu.png

Podczas lekcji matematyki dla uczniów klas 4, 5 i 6, świat pieniędzy stał się tłem dla niezwykłych pojęć: inflacji, denominacji i wartości złotówki w porównaniu z innymi walutami. Uczniowie zostali zaproszeni do stworzenia własnego klasowego muzeum pieniądza, gdzie mogli zgłębić tajniki monet i banknotów nie tylko z Polski, lecz także z wielu odległych miejsc takich jak Nigeria, Kambodża, Kanada czy Ukraina.

W trakcie tego ekscytującego eksplorowania świata finansów, uczniowie przenieśli się w czasie, dowiadując się, że zaledwie 30 lat temu w Polsce używaliśmy zupełnie innych pieniędzy. Z zapałem szacowali, ile mogło kosztować jajko czy mąka w roku 1994. Przez matematyczne obliczenia próbowali przewidzieć, jakie ceny mogą nas czekać za kolejne 10 lat, gdyby inflacja stale sięgała 20%.

Lekcje były pełne fascynujących pytań uczniów: Jak zatrzymać te zmiany? Jak uniknąć powrotu do lat 1994 i kolejnej denominacji?

Podsumowując, uczniowie odkryli tajemnice odróżniania prawdziwych banknotów od fałszywych, poznając różnorodne zabezpieczenia polskich pieniędzy, co ma ich chronić przed oszustwami i nieuczciwymi praktykami.

Do zobaczenia na kolejnych lekcjach!
#ZłoteSzkołyNBP