ROZCZYTANE PODLASKIE!!! NASZE UCZENNICE Z KLASY III B BYŁY DZISIAJ W OBIEKTYWIE TVP 3 !!!

Goście czytają książki dzieciom.

1 maja w czytelni biblioteki CEN w Białymstoku rozpoczęła się uroczysta inauguracja Kampanii Czytelniczej "Cała Polska Czyta Dzieciom, Rozczytane Podlaskie".

Czytały dzieciom władze miasta z Panem Prezydentem Tadeuszem Trusklaskim, pracownicy Kuratorium Oświaty Pani kurator Beata Pietruszka, dyrektor teatru, komendanci policji, straży pożarnej, dyrektor Książnicy Podlaskiej, pracownicy Lasów Państwowych i wiele innych znanych osobistości.

W tej znakomitej imprezie czytelniczej brały też udział nasze uczennice Marysia Saniewska z klasy III B, która wcieliła się w rolę i przebranie Ani z Zielonego Wzgórza i  Wiktoria Leszczyk jako Pipi również z klasy III B. Zostały one zauważone w konkursie Parada Postaci Literackich. I takim korowodem postaci bajkowych i książkowych rozpoczęto i zakończono tę piękną czytelniczą ogólnopolską akcję. Nie brakowało też pisarzy dla dzieci, którzy opowiadali o swojej twórczości. Na uroczystość przybyli Pani Celina Zubrzycka i Pan Jakub Sosnowski. Fragmenty ich książek były czytane przez wszystkich gości z władz miasta i urzędów. Każdy mógł zrobić zdjęcie z pisarzami. Marysia i Wiktoria udzieliły też krótkiego wywiadu dziennikarzom Obiektywu na temat czytania książek. I należą im się ogromne  BRAWA za odwagę i oczywiście wspaniałe przebrania. Dziękujemy też rodzicom dziewczynek za pomoc i te wspaniałe warkoczyki Pipi i Ani.

Panie Anna Geniusz i Anna Maksimowicz z biblioteki szkolnej.