"BO KTO NIE BYŁ NI RAZU CZŁOWIEKIEM, TEMU CZŁOWIEK NIC NIE POMOŻE."- DYSKUSJA PUNKTOWANA W 7 B

Uczeń siedzący przed tablicą w klasie,

18 XI 2021 r. w sali 52 uczniowie klasy 7 b zgodnie z zasadami kulturalnej dyskusji zabrali głos w sprawie: "Czy Zły Pan z "Dziadów" cz. II A. Mickiewicza został sprawiedliwie ukarany?"

W loży dyskutantów zasiedli: Jan Klim, Jakub Paszko, Magda Dudzińska, Emilka Szczesiul oraz Adam Bagiński. Pozostali uczniowie w ciszy i spokoju słuchali z uwagą wypowiadających się oraz notowali na bieżąco przebieg wymiany poglądów.

Dyskutujący w pełni zastosowali się do ustalonych wcześniej zasad, czyli wypowiadali się krótko i konkretnie, odwołując się do rzeczowych i logicznych argumentów. Odważnie bronili swoich poglądów, ale też uważnie słuchali innych.

Na pochwałę zasługuje fakt, że wszyscy sprawnie posługiwali się tekstem dramatu i na poparcie swoich opinii przytaczali trafnie dobrane cytaty.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że winowajca poniósł zasłużoną karę, gdyż przyczynił się do śmierci swoich poddanych i nie wykazał skruchy.

Nagrodą za merytoryczną i kulturalną dyskusję były szóstki z j. polskiego, a postawa osób słuchających została wypunktowana na +5 z oceny zachowania.