O programie eTwinning

etwinning_logo

Program eTwinning  to europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

Współpracę nawiązuje się tylko z  zarejestrowanym w eTwinning nauczycielem.

W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Albania, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja.

Program eTwinning, działający w Polsce w ramach FRSE od 2005 roku, oparty jest na idei wprowadzania najnowszych rozwiązań technologicznych i metodologicznych do pracy z uczniami. Podstawą działań jest tu współpraca szkół przez Internet z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Tradycyjne formy kontaktu zastępuje komunikacja i współdziałanie online, a zaplanowane działania projektowe wykonuje się z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji i urządzeń.

Cztery najważniejsze cechy projektów eTwinning:

1. Wykorzystywanie komputera, Internetu, różnorodnego oprogramowania.
  2. Języki obce wykorzystywane są do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie.
  3. Tematy projektu są bardzo łatwo integrowane z podstawą programową.
  4. Projekty eTwinning są bardzo elastyczne.

Informacje powyższe na podstawie https://etwinning.pl/czym-jest-etwinning