Aktualności

Akcja „Bilet powrotny do biblioteki” - skierowana jest do dzieci, ich rodziców a także nauczycieli.

Każdy z nas chce zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie w czasie pandemii - by przetrwać tak trudny czas.

Sposobem na to jest czytanie dzieciom książek. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi.

Wspólne czytanie jest naturalnym sposobem komunikacji i budowania rodzinnych więzi.
To czas, w którym dziecko jest blisko Państwa, czuje się bezpieczne, ważne i naprawdę Państwa słucha.
Udowodniono, że czytanie redukuje poziom stresu najskuteczniej z powszechnie dostępnych czynności, więc to idealna odskocznia na trudne czasy.
Czytanie daje nam wymierne korzyści na każdym etapie dojrzewania. Początkowo wzmacnia więź z rodzicami i poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie rozwijając umysł i wyobraźnię. Uczy koncentracji, odcinania się od bodźców, powiadomień w telefonach i  szumu informacyjnego, na które dorastające pokolenie narażone jest jak żadne wcześniej.
Gdy dziecko jest starsze, wiedza i emocje wyniesione z książek wzmacniają pewność siebie, umożliwiają tak ważne u nastolatków mówienie nie. Wreszcie, w skali całego życia, czytanie daje szczęście.
Statystycznie ludzie czytający dla przyjemności są bardziej zadowoleni z życia, lepiej wykształceni, kreatywni, zajmują wyższe stanowiska i więcej zarabiają.

Szkoła, biblioteka i rówieśnicy mogą pomagać rozwijać te zainteresowania, ale tworzy je z reguły rodzina.

Serdecznie zapraszam po raz kolejny w tym roku szkolnym do czytania, współpracy z biblioteką i udziału w naszej zabawie wszystkich uczniów
z klas I – IV.

Z wyrazami szacunku Państwa szkolna biblioteka - Bożena Hermanowska.