Gość z CEN Pani Marzena Ciruk i Pani wicedyrektor Iwona Gawryluk czytają dzieciom.

Dzieci słuchają pań w bibliotece.

W piątek 3 czerwca 2022r. wspólne czytanie oraz konkurs "Mistrz pięknego czytania" finalizuje przedsięwzięcia w naszej szkole, które podejmowaliśmy w ramach XXI akcji "Cała Polska czyta dzieciom" "Rozczytane Podlaskie".

Dziś w czytelni szkolnej mieliśmy zaszczyt gościć panią Marzenę Ciruk z Centrum Edukacji Nauczycieli oraz panią wicedyrektor Iwonę Gawryluk. Obie panie czytały książki białostockiego pisarza Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka", a pani Marzena Ciruk inne książki tego autora poświęcone frazeologizmom.

Można śmiało  powiedzieć, że to nasze wspólne czytanie było interaktywne. Dzieci spontanicznie reagowały na czytane teksty i aktywnie brały udział w dyskusji o książkach i czytaniu w ogóle. W drugiej części spotkania przeprowadziliśmy konkurs "Mistrz Pięknego Czytania " w kategorii klas I, klas II oraz kategorii klas III. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie jak najciekawsze przeczytanie wcześniej wyznaczonych fragmentów książki. Ponadto musieli wykazać się odpowiednią dykcją, płynnością czytania oraz odpowiednio zinterpretować ów fragment książki. Jury w składzie panie Marzena Ciruk - CEN, Ewelina Stypułkowska - logopeda SP24 oraz Anna Geniusz, bibliotekarz SP24 "miały twardy orzech do zgryzienia". Jury po obradach wyłoniło Mistrzów Pięknego Czytania.

W kategorii klas I Mistrzem została Zosia Kotowska z klasy Ib.

W kategorii klas II tytuł Mistrza uzyskała Amelia Niemczynowicz z klasy II b,  w III klasach Mistrzem została Antonina Gorczak z klasy III b.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły SP24 panu Dyrektorowi Alfredowi Komarowi oraz pani wicedyrektor Iwonie Gawryluk i Paniom nauczycielkom Pani Agnieszce Ciunel oraz Pani Małgorzacie Sołowiej za pomoc w przeprowadzeniu akcji "Cała Polska czyta dzieciom".