SUKCES! I MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM.

Zdjęcie kobiety na granatowym tle.

SUKCES!!!

I MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM ZOSI KWIATKOWSKIEJ Z KLASY 4 B UCZENNICY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 24 !

15 listopada w Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się I edycja wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Patron roku i jego twórczość” –„Jam jest nieśmiertelna i z czary mojej pić daję ludzkości”-poezja Marii Konopnickiej patronki 2022 roku.

Z naszej szkoły w tym konkursie brało udział 12 uczennic z klas II- VIII, które recytowały następujące utwory Marii Konopnickiej:

Saniewska Marysia kl. IV d - „Ojczyzno moja”
Łapińska Laura kl. IV a –„Kochasz ty dom”
Jasiuk Lena kl. IV a –„Jesienią”
Łapińska Zosia kl. IV b - „Tam w moim kraju”
Piszczatowska Hania kl. V a -„Dom”
Brzozowska Dominika kl. V a - „Rota”
Pietraszko Małgosia kl. III a -„Pranie”
Bilkiewicz Ola III a – „Tęcza”
Żukowska Zosia kl. II c- „Zosia i jej mopsy”
Kwiatkowska Zosia kl. IV b -„Mucha Samochwała”
Chałaczkiewicz Iza kl. IV a -„Stefek Burczymucha”
Klepacka Weronika kl. VIII b -„Modlitwa"

Z naszego miasta i okolic na konkurs zgłosiło się ponad stu uczniów. Konkurencja była olbrzymia, jury miało nie lada orzech do zgryzienia. A w jury zasiedli znani poeci i krytycy literaccy i przedstawiciele teatru oraz Książnicy Podlaskiej Z Białegostoku.

Tym bardziej cieszymy się , że uczennica naszej szkoły Zosia Kwiatkowska zajęła I miejsce w kategorii klas III –IV !
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy, która aktywnie działa w szkolnym Klubie Czytelnika w bibliotece.

Anna Geniusz
Anna Maksimowicz