Działania

1. W październiku odbyły się kampanie wyborcze zgłoszonych kandydatów startujących do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zarząd SU został wyłoniony w wyniku demokratycznych wyborów, które odbyły się za pomocą platformy G-suite. Wzięły w nich udział wszystkie klasy naszej szkoły.

2. Zaproponowano przeprowadzenia diagnozy wśród całej społeczności uczniowskiej, dotyczącej potrzeb i propozycji działań SU – „drzewka diagnostyczne” w każdej klasie.

3. Ustalono plan pracy SU na I semestr – między innymi zaproponowano wprowadzenie i pozyskiwanie materiałów do wyposażenia „Kącika relaksu” na II piętrze.

4. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia dla grona pedagogicznego, pracownikom szkoły i przygotowali słodką niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

5. Samorząd Uczniowski ściśle współpracuje z grupą wolontariatu działającą w naszej szkole. Włączyliśmy się w następujące akcje:

• "Działaj ekologicznie” - szkolną zbiórkę baterii,
  • Akcję „Nakarm zwierzaka” na rzecz schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Dzięki dobrym sercom uczniów zebraliśmy karmę, gryzaki, koce i zabawki pluszowe. Dary zostały odebrane przez pracowników schroniska osobiście, gdyż w okresie pandemii niemożliwe było zawiezienie ich wraz z uczniami.
  • Zbiórka nakrętek na rehabilitację chorej dziewczynki.
  • Akcję Stowarzyszenia Pro Salute - 3 edycję Akcji Łańcuch Dobra.
  • Wykonanie kartki świąteczne podopiecznym Kliniki Rehabilitacji w szpitalu DSK.