WITAMY NA STRONIE BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 24
Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BIAŁYMSTOKU.

Znajdziecie tu informacje o nas i naszej działalności.

Oferujemy naszym czytelnikom wartościowy i ciekawy księgozbiór, zbiory specjalne, książki dotyczące regionu, oraz naszego patrona - 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Dzięki komputeryzacji zbiorów biblioteki, już niedługo wyszukiwanie będzie możliwe z każdego komputera z dostępem do Internetu, czy urządzenia mobilnego. Każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik naszej szkoły będzie mógł poznawać księgozbiór zdalnie poprzez (MOL Net+).

Przy bibliotece od początku istnienia placówki działa Aktyw Biblioteczny, a od kilku lat również Klub Czytelniczo – literacko – artystyczny. (Ze względów bezpieczeństwa na czas pandemii działalność obu kół została zawieszona).

Biblioteka realizuje projekty, organizuje konkursy, akcje czytelnicze, wystawy, wycieczki. Jest to bez wątpienia biblioteka przyjazna uczniowi.

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

Godziny pracy czytelni
Poniedziałek 7.45 – 15.30
Wtorek 7.45 – 15.30
Środa 7.45 – 15.30
Czwartek 7.45 – 15.30
Piątek 7.45 – 15.30

GODZINY PRACY WYPOŻYCZALNI:

OSOBY PRACUJĄCE W BIBLIOTECE:

p. Anna Geniusz

p. Anna Maksimowicz

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

1. W wypożyczalni mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 2 osoby. Pozostali czytelnicy czekają w wyznaczonym miejscu na korytarzu szkolnym przed biblioteką, przestrzegając zasady dystansu społecznego.

2. Przy wejściu do biblioteki uczeń zobowiązany jest do dezynfekcji rąk.

3. Obowiązuje harmonogram wypożyczeń:

Poniedziałek – klasy I, II, III,
          Wtorek – klasy IV
          Środa – klasy  V, VI
          Czwartek – klasy VII, VIII
          Piątek – klasy I, II, III

5. W czytelni przebywają tylko ci uczniowie, którzy mają w trakcie zajęć wolną godzinę lekcyjną z zachowaniem zasady dystansu społecznego.

6. Odwiedziny w dzienniku czytelni odnotowuje nauczyciel bibliotekarz.

7. Po wyjściu uczniów czytelnia powinna być wietrzona, a stoliki i krzesła zdezynfekowane.

8. W czasie przerw czytelnia jest nieczynna.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!