CHEMICZNE CZARY MARY, CZYLI WARSZTATY CHEMICZNE W KLASIE 2B

kolorowe fiolki.PNG

19 kwietnia nasza klasa zamieniła się w Laboratorium Chemiczne. Stało się to za sprawą zaproszonej do nas Pani chemik. Poprzez eksperymentowanie, doświadczanie i działanie dzieci znalazły odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz dowiedziały się, że to co dzieje się wokół nas można naukowo wytłumaczyć. Pani Grażynka zachęcała je do stawiania hipotez, pytań i do szukania na nie odpowiedzi. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi terminami chemicznymi, odczynnikami, sprzętem i szkłem wykorzystywanym w prawdziwym laboratorium. Na zajęciach dzieci poznawały świat polisensorycznie. Uczyły się logicznego myślenia i szybkiej analizy faktów.

Był to dzień ogromnych wrażeń, które na pewno rozwiną zainteresowania dzieci otaczającym je światem.