"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,Co to będzie, co to będzie?", czyli "Dziady" w 7 b

Uczniowie przebrani za dziady biorą udział w inscenizacji do dramatu "Dziady", stoją przy stole ze zniczami, krzyżem, ziarnem.

Jak napisał ksiądz Jan Twardowski: "Dzień Zaduszny jest dniem żywych, którzy od nas odeszli.Bóg odwołał ich z tego świata a oni stoją na drugim brzegu."

Adam Mickiewicz dusze zmarłych przywołał w swoich "Dziadach" cz. II, a uczennice i uczniowie klasy 7 b odtworzyli obrzęd Dziadów w sali 52.
Zdecydowaliśmy się na czytanie performatywne, bez ruchu scenicznego. Towarzyszyły nam rekwizyty i pomysłowe przebrania.

Zapraszamy na krótką fotorelację.