Code week czyli Tydzień Kodowania na matematyce.

Zakodowane żarówki na matematyce.

(Nie)zwykła Matematyka.

Code week czyli Tydzień Kodowania na matematyce.

Dzieci ćwiczyły uważne słuchanie, wyobraźnię, logiczne myślenie, skupienie i dokładność. A przy okazji dobrze się bawiły. Uczniowie odkodowywali rysunki wg wyników lub danej liczby „kroków” po kratkach, słuchały uważnie aby zakodować położenie kolorowych kropek, które „wędrowały” po kwadracie, „latały” razem z muchą i motylkiem w różne strony według instrukcji słownej, odszyfrowywały jakie liczby kryją się pod lodami lub figurami geometrycznymi, odkodowali obrazek ukryty pod przykładami z kolejnością działań, szukali właściwej drogi w labiryntach.

Podsumowaniem kodowania były słowa dzieci: „To już koniec lekcji? Proszę Pani, chcemy jeszcze więcej zadań” lub „Ale było super na lekcji!”