Dwóch uczniów siedzi przed laptopami.jpg

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły podczas lekcji informatyki brali udział w zajęciach związanych z profilaktyką zachowań w internecie zorganizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości naszych uczniów na temat bezpiecznego korzystania z sieci oraz promowanie odpowiedzialnych praktyk online.

W trakcie zajęć uczniowie aktywnie angażowali się w różnorodne formy nauki i zabawy. Tworzyli prezentacje multimedialne, animacje oraz plakaty, które pozwalały zgłębić tematykę bezpieczeństwa w sieci w sposób kreatywny i przystępny. Ponadto, uczniowie mieli okazję obejrzeć inspirujące filmiki edukacyjne, korzystać z gier edukacyjnych oraz uczestniczyć w quizach wiedzy, które pozwoliły lepiej zrozumieć zagrożenia związane z internetem i sposoby ich unikania.

Jednym z kluczowych elementów naszych zajęć było przeprowadzenie pogadanek na temat bezpieczeństwa w sieci. Dyskusje te pozwoliły nam dzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat korzystania z internetu, a także zgłębiać strategie radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami online.

Jednak nasza nauka nie kończy się po zakończeniu Dnia Bezpiecznego Internetu. Chcemy, aby nasze działania miały trwały wpływ na nasze codzienne życie online. Dlatego warto pamiętać, że bezpieczeństwo w internecie to sprawa, o którą musimy dbać każdego dnia. Zachęcamy do zapoznania się z następującymi stronami internetowymi, gdzie można znaleźć przydatne informacje i materiały edukacyjne:
www.saferinternet.pl
www.sieciaki.pl
gra edukacyjna Interlandia

Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu, możemy wspólnie tworzyć bezpieczne i pozytywne środowisko online dla nas wszystkich.