Uczniowie trzymający kartki w kropki.

15 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Dzień Kropki.

To święto ma na celu pobudzić kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcić ich do działania, odwagi i twórczej zabawy.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali wiele ciekawych zadań i zabaw. Postarali się, by uczniowie dostrzegli, jak wielka siła tkwi w nich samych oraz jak wiele mogą czerpać od swoich kolegów i koleżanek. Podczas tego dnia  uczniowie podejmowali różnorodne działania, mające na celu  odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Słuchali opowiadania Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot", pisali na kropkach miłe informacje pod swoim adresem, uczestniczyli w grze terenowej, szukali kropek na boisku szkolnym i wykonywali odpowiadające im zadania, malowali kropki w aplikacji Qiver.

Starsi uczniowie też świętowali - wykonywali test na kreatywność, czyli zamieniali kropki w rzeczy, które później opisywali w języku angielskim oraz porównywali swoje pomysły z innymi. Oglądali oczywiście "The Dot", tylko w oryginale, a następnie wypisywali i opisywali swoje mocne strony w języku obcym.

Uczniowie przedstawiali swoje talenty, muzyczne, taneczne, plastyczne.

To był wyjątkowy dzień!