Grupa uczniów trzyma w rękach plakaty..jpg

Ostatni tydzień w naszej szkole był pełen aktywności z okazji Dnia Ziemi, podczas których uczniowie mieli szansę zgłębić tajniki ochrony środowiska i działań na rzecz naszej planety.

Jedną z atrakcji było przeprowadzenie wewnątrzszkolnego konkursu biologiczno-przyrodniczego dla klas 4-5. To było prawdziwe widowisko wiedzy i zaangażowania! Serdecznie gratulujemy Amelii Niemczynowicz z klasy 4b, która została laureatką konkursu. Gratulacje również dla wszystkich uczestników, którzy brali udział i dzielnie rywalizowali. Szczególne brawa należą się także dla Wojciecha Siedacza z klasy 4a za zajęcie II miejsca oraz uczennicom klasy 5b Zofii Kwiatkowskiej i Zofii Łapińskiej za zajęcia ex aequo III miejsca w konkursie).

Klasy szóste na lekcjach biologii przygotowały projekty na temat gatunków zagrożonych wyginięciem, a uczniowie klas siódmych i ósmych zastanawiali się nad sposobami ochrony środowiska naturalnego. Wasze projekty są dowodem na to, jak wielką moc ma młodzież w kształtowaniu przyszłości naszej planety!

Na lekcjach geografii uczniowie klas 5-7 zgłębiali ideę Dnia Ziemi oraz wykonywali proekologiczne plakaty. Prace następnie zostały zaprezentowane w formie wystawy na szkolnych korytarzach, by każdy mógł dowiedzieć się więcej, jak działać dla dobra naszej planety. Wasze prace są nie tylko piękne, ale także pełne mądrego przesłania!

Pamiętajmy, że troska o środowisko to codzienny obowiązek każdego z nas.