Dziewczynki trzymają plakat o ziemi.

W piątek, 22 kwietnia 2022 r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Celem tego wydarzenia jest przypominanie, jak należy dbać o naszą planetę, aby jak najdłużej cieszyła nasze oko pięknymi widokami i nasze uszy dźwiękami wspaniałej przyrody. Na uczniów czekała w szkole moc atrakcji. Klasy edukacji wczesnoszkolnej wykonywały prace plastyczne oraz sprzątały otoczenie szkoły. Ich starsi szkolni koledzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach ekologicznych oraz konkursie, który polegał na rozwiązaniu quizu dotyczącego Dnia Ziemi. Zwycięzcą konkursu okazała się Hania z klasy VIII C, drugie miejsce zajęła Kamila z klasy VIII C, zaś trzecie Alicja z klasy VIII A. Uczennice otrzymały nagrody w postaci plecaków, kubków bądź puzzli. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość przyjścia do szkoły w stroju ekologicznym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego działania z okazji Dnia Ziemi.

Wszyscy uczyliśmy i bawiliśmy się świetnie!