Ekologiczne działania klasy I B

Grupa dzieci  stoi lub siedzi na dywanie  w klasie. Uczniowie trzymają sadzonki w dłoniach..jpg

Klasa IB wzięła udział w II edycji Akcji edukacyjno - ogrodniczej #ZDROWOROSNA, która miała na celu  pokazanie, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. Otrzymaliśmy bezpłatny, interaktywny pakiet edukacyjny oraz materiały do uprawy roślin. Zdobyte umiejętności uczniowie rozwijają  również w domu dbając i pielęgnując zasiane w szkole warzywa a przede wszystkim obserwując jak rosną i czego potrzebują do prawidłowego wzrostu. Po upływie dwóch tygodniu podsumujemy nasz projekt i wyłonimy Super Ogrodnika. W klasie wysieliśmy nasiona kopru, szczypiorku, rzodkiewki i posadziliśmy awokado. Systematycznie prowadzimy dziennik obserwacji. Aby przyszłość była piękna i zdrowa założyliśmy również nasz klasowy ogródek o który codziennie dbamy.