Europejski Dzień Języków Obcych

Na korytarzu szkolnym stoi grupa uczniów oraz nauczycielka ubrani w kolory żólto -niebieskie..jpg

26 września w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Mogliśmy poznać różne ciekawostki dotyczące krajów europejskich. Nasi uczniowie zaangażowali się w obchody poprzez ubranie się w kolory flag różnych krajów Europy. Podczas lekcji opowiadali oni o swoich wrażeniach podczas własnych podróży po Europie, grali w gry dydaktyczne, poznawali podstawowe zwroty w różnych językach. Impreza miała na celu promowanie nauki języków obcych i różnorodności kulturowej, ukazanie znaczenia uczenia się języków.
Na lekcjach języków obcych uczniowie rozwiązywali różne językowe łamigłówki, grali w kahooty, podróżowali palcem po europejskiej mapie języków i uczyli się kilku podstawowych zwrotów m.in. po francusku, hiszpańsku, grecku, turecku.