Uczniowie stoją w grupie na korytarzu szkolnym i trzymają flagi krajów UE.

26 września przypada międzynarodowe święto Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Zostało ono ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, a jego głównym celem jest zachęcenie wszystkich Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

W tym roku świętowaliśmy je w czasie  lekcji  języków obcych. Uczniowie zastanawiali się dlaczego warto uczyć się języków obcych oraz i jakie strategie warto przybrać, aby nauka była efektywna i dawała wiele radości. Nauczyciele przygotowali szereg gier i zabaw związanych z językami, kulturą i tradycjami państw europejskich.

Na uczniów czekały: łamańce  językowe, kody QR czy też quizy interaktywne. Można było zmierzyć się w "bieganym" dyktandzie, przeprowadzić wywiad ze znaną osobą czy też sprawdzić swoje umiejętności w pisaniu cyrylicą. Uczniowie wykonywali flagi znanych państw europejskich oraz uczyli się popularnych zwrotów w różnych językach.

Krótko pisząc, było intensywnie, wesoło i wielojęzycznie!