Europejski Dzień Sportu Szkolnego

ESSD placówka nasza bierzemy udział - plakat

30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD).

To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

Dzieci w klasach 1-3 ćwiczyły razem z wychowawcami zgodnie z planami lekcji które dostaliśmy od Akademii Krokieta i Lamy. Klasy 4-8 ćwiczyły w dwóch grupach na hali sportowej. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez Małgorzatę Sokolińską dzieci brały udział w wyścigach rzędów, które prowadził Artur Komarnicki oraz ćwiczyły skok wzwyż pod okiem Halowej Mistrzyni Świata Kamili Lićwinko.

Zapraszamy do galerii i relacji z wydarzenia w naszej szkole!

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
@EuropejskiDzienSportuSzkolnego