Festiwal Nauki i Sztuki klasy 2c

Grupa uczniów pozuje wraz z nauczycielką na tle skrzydeł zrobionych z papierowych rurek..jpg

Dnia 15 maja 2023 r. w ramach XIX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez Politechnikę Białostocką klasa 2c odwiedziła Bibliotekę Politechniki Białostockiej, wzięła tam udział w warsztatach plastycznych wykonując własne zakładki do książek. Następnie uczniowie obejrzeli pokaz    „Zabawa w obiektywie szybkiej kamery” na Wydziale Mechanicznym. Mogli zobaczyć w zwolnionym tempie m.in jak zapalić świeczkę, która zgasła. Na koniec dzieci miały okazję przyjrzeć się todze, (mało tego, przymierzyć!) berło i łańcuch Rektora oraz obejrzeć stałą ekspozycję w Archiwum Uczelnianym i Centrum Historii Politechniki Białostockiej.

Dzień pełen wrażeń uważamy za jak najbardziej udany.