Klasa 5a na XIX Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Dwóch chłopaków stoi na tle półek z lekami..jpg

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w XIX Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym w środę przez Uniwersytet Medyczny. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Farmacji, zobaczyliśmy jak leczyli się nasi dziadkowie, a nawet pradziadkowie. Oczywiście największe emocje wzbudziły organy ludzkie w formalinie. O dziwo nikogo ta wystawa nie wystraszyła! Czyżby rośnie nam pokolenie lekarzy i farmaceutów?

Jednak dopiero pokazy poszczególnych wydziałów lekarskich, i nie tylko, przyciągnęły uwagę uczniów. Zainteresowanie naszych uczniów zostało uwiecznione przez redaktorów z radia i telewizji w postaci wywiadów. Oprócz lekarzy celebryci też nam rosną.

Po aktywnym udziale w festiwalu odpoczęliśmy w kinie na filmie "Strażnicy galaktyki ". Dzień uważamy za udany, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała.