Koncert Pieśni Patriotycznych

Dwie dziewczyny trzymają flagi polskie za nimi parasole w barwach biało-czerwonych

"Patriotyczne Śpiewanie zrodziło się z potrzeby serca. Wyrosło ze wspomnień z lat dzieciństwa i młodości, z tradycji domu rodzinnego, z osobistych doświadczeń dziadków i pradziadków. Jest w nim coś bardzo szczególnego, coś prawdziwego i bliskiego - to poczucie więzi i jedności, przywiązania i przynależności do Ojczyzny, za wolność której tak wielu ofiarowało swe życie."

Tymi słowami powitaliśmy dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, babcie i dziadków, którzy w wieczór 29 listopada 2022 roku przybyli do naszej szkoły na Koncert Pieśni Patriotycznych.

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Taniec z flagami i parasolkami w wykonaniu uczennic z klas 4 i 5 został nagrodzony gromkimi brawami.

Serdeczne podziękowania składamy Podlaskiemu Muzeum Militariów i Stowarzyszeniu Grupa Wschód, które ze swoich zasobów wypożyczyło  mundury.