KONKURS PLASTYCZNY „KLIMAT? AKCJA! - JA, ŚWIAT I JEGO KLIMAT CZEKAMY NA ZMIANY”

Plakat konkursu o klimacie

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Klimat? Akcja! – ja, świat i jego klimat czekamy na zmiany”.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu pt. „Klimat? Akcja! Demokracja” finansowany ze środków Ambasady USA w Warszawie.

1. Konkurs przeprowadzany jest w kategorii plastycznej.
2. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do uczniów klas I-V szkół podstawowych.
3. Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
4. Konkurs odbywa się w terminie od 20 kwietnia 2022 r. do 31 maja 2022 r. Prace dostarczone po tym terminie nie będą podlegały ocenie.
5. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w dniu 13 czerwca 2022 r.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu trwania Konkursu poza termin określony w pkt. 6 niniejszego paragrafu, o czym poinformuje Uczestników Konkursu m.in. za pośrednictwem strony internetowej.
7. Oficjalna strona internetowa Konkursu, zwana dalej „Stroną Internetową”, znajduje się pod adresem: www.fundacja.znak.org.pl.

ZASADY KONKURSU

1. Konkurs zostanie przeprowadzony za pośrednictwem szkół podstawowych, wśród uczniów tychże szkół obejmuje on odpowiednio pięć grup wiekowych:
a. grupa I: klasy I szkoły podstawowej
b. grupa II: Klasy II szkoły podstawowej
c. grupa III: Klasy III szkoły podstawowej
d. grupa IV: klasy IV szkoły podstawowej
e. grupa V: klasy V szkoły podstawowej

2. Konkurs polega na plastycznym przedstawieniu tematu pt. „Klimat? Akcja! - Ja, świat i jego klimat czekamy na zmiany”. Praca ma być możliwie szeroką ilustracją tematu, przedstawioną za pomocą jednej z wybranych form (do wyboru a lub b):
a - plakat
b - komiks lub opowiadanie ilustrowane

Prace z obu form oceniane będą osobno.

3. Uczestnik Konkursu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Prace mają mieć charakter indywidualny, a nie zbiorowy. Uczestnik samodzielnie wybiera formę, w jakiej przedstawi zagadnienie.

4.Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, wykonanymi samodzielnie przez dzieci oraz pracami nigdzie wcześniej niepublikowanymi.

5. Prace plastycznie mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (włącznie z grafiką komputerową), format pracy w przypadku plakatu i komiksu nie może być mniejszy niż A4 i nie może być większy niż A3. Prace plastyczne mogą być wykonane ręcznie lub przy użyciu narzędzi komputerowych przeznaczonych do tworzenia grafik lub prac pisemnych. Prosimy nie używać materiałów łatwo psujących się i spożywczych.

6. Prace konkursowe muszą być opatrzone na odwrocie metryczką (imię, nazwisko, wiek/klasa, adres, telefon, adres e-mailowy, nazwa i adres szkoły, którą reprezentuje autor pracy, imię i nazwisko opiekuna – dane piszemy drukowanymi literami bądź komputerowo).

Zapraszamy do udziału!