Masz głos! Udział w akcji "Młodzi głosują"

wlepkapng(2).png

"Młodzi głosują" to lekcja demokracji w praktyce. Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzą się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska 10 października zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach. W głosowaniu wzięli udział chętni uczniowie klas 5-8. W sali 34 czekała na nich Komisja wyborcza oraz karty i urna do głosowania. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone dopiero 16 października po ogólnopolskich wyborach, aby nasza szkoła mogła zachować neutralność polityczną.

A oto wyniki głosowania w naszej szkole.

diagram z partiami.PNG