Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Dzień kropki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole szczególnie uczniowie klas 1-3  od samego rana cieszyli  się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu ,,The Dot” . Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie uczniowie tworzyli kreatywne prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Uczniowie do szkoły przyszli ubrani w kropki, a więc kolorowe kropy i kropeczki pojawiły się na szkolnych korytarzach. Co więcej, dla chętnych uczniów przygotowana była sesja zdjęciowa każdej klasy.

Dzieci z klasy I B poznały historię Vashti, odkrywały swoje talenty tworząc własne dzieła sztuki, wyturlały własnego Kropersa, a następnie obdarowały go swoimi talentami, uczestniczyły w wielu grach i zabawach z kropką w tle.

Na lekcjach matematyki uczniowie również byli kreatywni, uważni i rozwijali swoją wyobraźnię.
Jak znaleźć wśród tylu kropek konkretną figurę geometryczną i ją narysować? Jak odszyfrować, które kropki połączyć i co z tego otrzymam? A jaki rysunek uzyskam po prawidłowych obliczeniach? Które kropki tutaj należy połączyć? Jak to jest, że łączymy różne punkty, a u każdego jest prawidłowo, każdy uzyskuje takie same figury? A czym właściwie jest kropka na matematyce?
Dzieci chętnie się bawiły, podpatrywały też pracę koleżanek i kolegów. I znalazły odpowiedzi na wszystkie pytania. Wyobraźnia, kreatywność i uważność na matematyce zdecydowanie są talentami. Ty też masz tę moc!
Dziękujemy Królowa Matma, Aga Pabi i Pinterest za pomysły i zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent.
Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!
Czasem wystarczy zacząć od kropki…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!