„Mikołaj i gwiazdy”, czyli nauka poprzez zabawę

Chłopcy układają twarz Kopernika z puzzli.jpg

Uczniowie klasy Ib z wychowawczynią panią Iwoną Sztabińską oraz klasy IIc z panią Iwoną Jabłońską wzięli udział w zajęciach otwartych zorganizowanych przez pracowników biblioteki pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Temat lekcji brzmiał: „Mikołaj i gwiazdy”. Dzieci uczestniczyły w wielu atrakcyjnych propozycjach : obejrzały teatrzyk cieni, który przybliżał wydarzenia z życia Mikołaja Kopernika i jego epokowe odkrycia, układały portret tego astronoma, odtwarzały Układ Słoneczny oraz liczyły gwiazdy. Miały też okazję zwiedzić podziemia biblioteki pedagogicznej! Uczyły się poprzez naprawdę bardzo ciekawą zabawę.