Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy - projekt skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych

heaven-1392241_640.jpg

Ruszyła rekrutacja do Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Zgłaszać mogą się uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych.

Do 8 września uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych mogą się zapisywać do Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Projekt organizowany przez UwB składa się z wielu zajęć zajęć praktycznych w nowoczesnych laboratoriach i w terenie. Organizatorzy stawiają na twórcze podejście do nauk ścisłych oraz przyrodniczych.

- Rozpoczynamy drugą edycję Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego, którego motto brzmi: Cztery Żywioły Ziemi – poznaję i mądrze korzystam. Chcemy wyzwolić wśród uczniów szkół podstawowych potrzebę życia zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, pokazać im jedność ze środowiskiem przyrodniczym. Mamy nadzieję, że obudzimy w nich również pasję związaną z naukami przyrodniczymi i ścisłymi. Do udziału w MUP zapraszamy uczniów, którzy nie brali udziału w pierwszej edycji - mówi koordynator projektu i prodziekan Wydziału Biologii dr hab. Ada Wróblewska, prof. UwB. Projekt będzie realizowany przy współpracy z Wydziałami Chemii i Fizyki.

Aktualna rekrutacja chętnych potrwa do 8 września. Zgłaszać można się indywidualnie i grupowo (np. za pośrednictwem szkół podstawowych). Przyjętych zostanie 72 uczniów.

Formularz zgłoszeniowy i szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na stronie internetowej Wydziału Biologii.

Zajęcia na Młodzieżowym Uniwersytecie Przyrodniczym rozpoczną się we wrześniu. Będą odbywały się w weekendy na terenie kampusu UwB. Podczas wszystkich spotkań omówione zostaną zagadnienia dotyczące czterech żywiołów: wody, powietrza, ziemi i ognia. Studenci MUP przeprowadzą liczne analizy laboratoryjne, mikroskopowe, będą uczestniczyć w zajęciach terenowych i mini-konferencji, stworzą własne ogrody oraz akwaria-terraria.

Tekst cytowany ze strony bialystokonline.pl