"Muzeum w pudełku"

Wyłożone różne przedmioty na stole.

Nasza szkoła w tym roku szkolnym wzięła udział w do programie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin "Muzeum w pudełku".

Dzięki temu nauczyciele i uczniowie klasy 5c wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez edukatora Muzeum Polin. Mogliśmy przetestować zestaw materiałów edukacyjnych "Muzeum w pudełku". W czasie warsztatów uczniowie pod okiem edukatora Muzeum POLIN wzięli udział w fabularyzowanej grze narracyjnej "Miasteczko Malki", w której gracze wcielają się w postać Antka – współczesnego 12-latka, który niespodziewanie przenosi się 100 lat w przeszłość. Trafia do miasteczka, jakich było wiele w dawnej Polsce, gdzie obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Przewodniczką chłopca jest 11-letnia Żydówka – Malka. Dzieci wspólnie zwiedzali miasteczko, poznając żydowskie tradycje, święta, kuchnię i realia życia codziennego. Uczniowie wykonywali zadania: odszukiwali, wybierali, poznawali zdjęcia archiwalne, repliki obiektów muzealnych i inne przedmioty związane z kulturą żydowską. Warsztaty zakończyły się dyskusją o różnorodności i wielokulturowości dawnej Polski.