Ogólnopolski Festiwal "Śpiewające serca"

194311601_872780683310362_4955480196899290361_n.jpg

Dnia 31.05.2021 roku braliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie Pro Salute. W Auli Magna Pałacu Branickich odbył się FINAŁ I EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU DZIECIĘCEJ PIOSENKI PROZDROWOTNEJ ,, ŚPIEWAJĄCE SERCA ” oraz podsumowanie III EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ ,, KWITNĄCE SERCA ” na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB oraz Stowarzyszenia Pro Salute.

Laureatkami festiwalu piosenki prozdrowotnej były uczennice naszej szkoły:

Laura Łapińska , Antonina Gorczak z klasy 2b oraz Zosia Borowska z klasy 6a.

Przepiękne wykonania utworów doceniło jury festiwalu.

I MIEJSCE W KATEGORII SOLISTÓW KLASY IV- VI otrzymała Zosia Borowska,

II MIEJSCE W KATEGORII SOLISTÓW KLASY I – III otrzymała Antonia Gorczak,

III MIESJCE W KATEGORII SOLISTÓW KLASY I-III otrzymała Laura Łapińska.

Wielkie gratulacje dla naszych zdolnych Uczennic!

Podczas podsumowania akcji Stowarzyszenia Pro Salute ,, Kwitnące Serca ” zdobyliśmy II miejsce w kategorii Najaktywniejsza Placówka. Akcję ,,Kwitnące Serca ” propagował Szkolny Klub
Wolontariusza, którego opiekunami są Pani Beata Oniśko i Pani Agnieszka Ciunel.

Największy dywan z kolorowych serc wykonała klasa 2 b po okiem Pani Pauli Kucharskiej. Zaangażowanie uczniów w tak piękną akcję jest przede wszystkim uwrażliwieniem ich na potrzeby innych osób. Uczymy się przez udział w takich akcjach , że warto pomagać nawet najmniejszym gestem oraz rozbudzać w najmłodszym pokoleniu empatię i bezinteresowność w relacjach z innym człowiekiem.