Podsumowanie IX edycji Podlaskiego Konkursu Recytatorskiego "Boję się świata bez wartości"

Dwoje uczniów przemawiających do mikrofonu na tle tablicy z grnantowej z kwiatami..jpg

15 marca 2024 roku w naszej szkole odbyła się IX edycja Podlaskiego Konkursu Recytatorskiego podsumowującego priorytety MEN. Od lat mottem konkursu są słowa Ryszarda Kapuścińskiego „Boję się świata bez wartości”. Przedsięwzięcie było objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.
Umiejętności recytatorskie uczniów oceniało dwuosobowe Jury w składzie: Pani mgr Aneta Kaliściak – nauczycielka, instruktorka teatralna, założycielka Zespołu Teatralnego „Na skraju” oraz kabaretu „Nie zdasz” oraz Pani dr Ewa Gorlewska – językoznawczyni z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, współautorka opracowań dla maturzystów, popularyzatorka literatury.

Po wysłuchaniu recytacji, kierując się takimi kryteriami jak: dobór utworu, opanowanie tekstu, kultura słowa, oryginalność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny, Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Maja Iwanowicz
II miejsce – Lizavieta Shakuryna
III miejsce – Małgorzata Pietraszko
Wyróżnienie – Hanna Szpilewicz
Wyróżnienie – Wojciech Siedacz
Wyróżnienie – Urszula Janiel
Wyróżnienie – Norbert Korolczuk

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce – Oliwia Dobrogowska
II miejsce – Wiktoria Klimaszewska
III miejsce – Sylwia Ramotowska
Wyróżnienie – Aleksandra Samojlik
Wyróżnienie – Michał Siedacz

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim Uczestnikom za zainteresowanie i udział w Konkursie. Nauczycielom, rodzicom i opiekunom za zachęcenie oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w przedsięwzięciu. Członkom jury dziękujemy za poświęcony czas, ocenę umiejętności uczniów oraz cenne uwagi i wskazówki dla młodych recytatorów.

Ogromne podziękowania należą się fundatorom nagród, którymi byli:

- Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
- Rada Rodziców SP 24
- TURIO Biuro Podróży
- ROLPOL Ołdakowscy – dystrybutor nawozów wapniowych marki LIDER
- Firma OZETHERM – wykonawca instalacji sanitarnych, grzewczych i wentylacyjnych
- Pani Karolina Rabiczko – sponsor indywidualny
- Pan Daniel Siedacz – sponsor indywidualny

Wszystkim Uczniom zaangażowanym w pomoc organizacyjną i obsługę techniczną gorąco dziękujemy.

Ewa Underlich
                                                                                                                          Teresa Bułach