Pokój dla planety. Planeta dla pokoju. TEG 2023

plakat.PNG

W dniach 14-17 listopada w naszej szkole organizowane były różne przedsięwzięcia z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku hasło przewodnie brzmi : "Pokój dla planety. Planeta dla pokoju".

Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w webinarze organizowanym przez CEO pt. “Pokój w lesie. Dlaczego warto rozgościć się w przyrodzie?”. Dwa zespoły z klasy 6 i 7 przez dwa dni realizowały różne zadania w ramach Festiwalu internetowego „Pokój dla planety. Planeta pokoju” TEG 2023. Wszystkie działania umieszczali na wspólnym padlecie dla wszystkich szkół biorących udział w grze. Na korytarzu została przygotowana wystawa z materiałów PAH poświęcona "Wojnie i pokojowi". Uczniowie mieli za zadanie zeskanować QR Code, obejrzeć filmy, przeczytać artykuły i uzupełnić drogę migracji Alego. Wszystko po to, żeby wychować empatycznych ludzi, dbających o innych, o środowisko, wrażliwych na krzywdę innych.

W ramach jednego z zadań Festiwalu CEO uczennice z klasy 6a nakręciły film o równości płci.

#TEG2023

Zapraszamy do oglądania filmu oraz galerii zdjęć.