Projekt „Podróż do krainy baśni w różne strony świata”

Dziewczynka czyta bajkę dzieciom siedzącym na przeciwko na dywanie..jpg

W tym roku biblioteka szkolna realizuje projekt czytelniczy, który zakłada rozwijanie pasji czytelniczych, poznawanie różnych kultur, baśni z całego świata. W kwietniu i maju prezentowane były baśnie z Dalekiego Wschodu z serii baśni „Z tysiąca i jednej nocy” : baśń indyjska ” Baśń o Aladynie i cudownej lampie” oraz baśń francuska „Piękna i bestia”, baśń japońska „Bambusowa księżniczka”, „ Słowik” –baśń chińska, „Obiad lwa”- baśń tanzańska, „Tuminach i niedźwiedź”- baśń malezyjska, „Laila i czarne łabędzie”-baśń z Sudanu.

Baśnie czytały:

Aleksandra Bućko z klasy IV b, Laura Zaręba z klasy IV b, Laura Łapińska z IV b, Jan Wysocki z klasy 4 c.
Dziewczęta przygotowały interesujące interpretacje tekstów oraz przebrały się za wybrane postacie z baśni.

Anna Geniusz
Anna Maksimowicz