Projekt "Szkoła bliska relacjom"

plakat z napisem.PNG

Projekt koncentruje się na organizacji zajęć pozalekcyjnych uczniom naszej szkoły.

Ponieważ budowanie relacji w dobie obecnej sytuacji pandemii (długi okres izolacji uczniów, stres, niepewność) wydaje się być ważnym obszarem do pracy, nasz projekt uwzględnia oprócz oferty zajęć sportowych, rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, tak aby uczniowie naszej szkoły radzili sobie w trudnych sytuacjach, nawiązywali prawidłowe relacje rówieśnicze, byli asertywni w sytuacjach gdy muszą podjąć dobrą dla siebie decyzję np.  odmówić naciskom grupy rówieśniczej. Działaniami projektu zostaną objęte wszystkie grupy wiekowe uczniów od klasy I do VIII.

Zajęcia przewidziane w projekcie:

• Zumba i Pilates
  • Program Poznaję  moje emocje
  • Sport daje moc
  • Trening asertywności
  • Kurs uważności z elementami relaksacji
  • Wzięcie udziału dwóch nauczycieli w szkoleniu na realizatorów programu rekomendowanego