Spotkanie z pracownikami Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego

Dzieci siedzące na podłodze i rozpakowujące gry planszowe.

7 grudnia uczniowie klas 3a i 3d spotkali się z pracownikami Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego w Białymstoku. Wiceprezes firmy, pan Zdzisław Daniszewski zaczarował uczniów swoją prezentacją na temat autobusów i zalet korzystania z komunikacji miejskiej. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się m.in., że pierwsze autobusy komunikacji miejskiej pojawiły się w Białymstoku w 1925 roku i zastąpiły istniejącą w latach 1895–1919 sieć tramwajów konnych.Wśród przybyłych gości znalazł się absolwent naszej szkoły pan Paweł Piwko. Uczniowie poprzez prace plastyczne udzielili wskazówek, jak chcieliby aby wyglądały autobusy i przystanki ich marzeń. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci planszowej gry edukacyjnej, dzięki której będą mogły odbyć podróż w charakterze pasażera autobusu komunikacji miejskiej w naszym mieście.