Święto Szkoły - 13 maja zostanie przekazany nowy sztandar naszej szkole

Napis 2 Korpus Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie

13 maja w naszej szkole odbędzie się uroczystość przekazania nowego sztandaru.

Z tej okazji zachęcamy Was do obejrzenia prezentacji poświęconej naszemu patronowi 2 Korpusowi Polskiemu Polskich Sił zbrojnych na Zachodzie.

oraz wywiadu p. Genowefy Krystyny Czepiel, które ze swoja rodziną przeszła szlak 2 Korpusu Polskiego

link do wywiadu

W dniach 10- 12 maja zorganizowaliśmy liczne konkursy i zadania, aby nasi uczniowie mogli aktywnie włączyć się  w świętowanie.

10 maja odbędzie się turniej klas 4 i 5 w grze planszowej "Miś Wojtek". Dzięki uprzejmości IPN - oddział edukacji w Białymstoku, nasza szkoła wzbogaci się o 4 nowe gry opowiadające dzieje niedźwiadka Wojtka, który przemierzał szlak bojowy z 2 Korpusem.

11 maja - konkurs poezji patriotycznej w bibliotece szkolnej.

12 maja - quiz szkolny wiedzy o 2 Korpusie Polskim w aplikacji Quizizz.

13 maja - Harmonogram uroczystości przekazania sztandaru szkole.

• godz. 8.30 - Liturgia w Cerkwi pw. św. Ducha w Białymstoku, ul. Antoniuk Fabryczny 13
  • godz. 9.00 - Msza Święta w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku, ul. Antoniuk Fabryczny 45
  • godz. 10.30 - początek uroczystości szkolnych

Zachęcamy do wspólnego świętowania!