Tydzień Edukacji Globalnej w SP24

Napis z kolorową grafiką.

W Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole zaangażowali się uczniowie z wielu klas.

We wtorek klasa 5a w ramach "Godzin wychowawczych ze światem" zastanawiała się jakie łączą nas współzależności z resztą świata i czy nasze indywidualne wybory wpływają na naszego rówieśnika z Globalnego Południa.

W środę klasa 6a wraz z innymi szkołami z Polski wzięła udział w spotkaniu online z Elmim Abdim z okazji Dnia Tolerancji. Spotkanie zorganizowane zostało przez PAH. Nasz gość Elmi jest działaczem na rzecz osób uchodźczych oraz wiceprezesem Fundacji dla Somalii. Uczniowie mieli okazje zadać gościowi wiele pytań dotyczących życia w Somalii.

Natomiast uczniowie z klasy 8b od wtorku do czwartku uczestniczyli w  festiwalu internetowym CEO „Świat w szkole, szkoła w świecie”. W ramach tego przedsięwzięcia nagrali film ( link do filmu na You Tube ), przeprowadzili wywiad z p. Alfredem Komarem - dyrektorem szkoły - o tym jak nasza szkoła dba o segregację odpadów i czy jesteśmy szkołą odpowiedzialną wobec środowiska. Rysowali plakaty, zastanawiali się nad wartościami ważnymi dla uczniów naszej szkoły.

Ostatniego dnia klasa 6c uczestniczyła w webinarze podsumowującym TEG pt. „Jak jestem powiązany/a ze światem?”. Wszyscy chętni uczniowie mogli wziąć udział w grze korytarzowej "Globalne współzależności" udostępnionej przez PAH.

Nie zabrakło również aktywności wśród najmłodszych. W klasach pierwszych Kinga, Maja i Filip przeprowadzili warsztaty z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

Tydzień Edukacji Globalnej pomógł nam spojrzeć na wiele problemów świata trochę z innej perspektywy.

To był dobry tydzień!