Tydzień Edukacji Globalnej

Plakat z napisem Tydzień Edukacji Globalnej : Działajmy Razem To nasz wspólny świat.

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbywającego się pod hasłem Działajmy razem! To nasz wspólny świat! w naszej szkole odbywały się różne wydarzenia, które miały uświadomić uczniom, że musimy zacząć działać już, aby uratować naszą planetę!

1. Uczniowie klas 8 B i 5 B wzięli udział w zajęciach, których celem było wzmocnienie edukacji ekologicznej oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Podczas warsztatów ekologicznych uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą działań na rzecz klimatu, przeprowadzili dyskusję, wypełnili quiz, wykonali plakaty oraz obejrzeli film autorstwa dr Tomasza Rożka z kanału YouTube Nauka. To lubię! dotyczący zmian klimatu.

2. Klasy 8a, 8c, 7a i 7b zagrały w planszówkę wyklejoną na podłodze korytarza pt. "Mój dzień". Celem gry było uświadomienie uczniom globalnych współzależności, które dotyczą nas wszystkich, a z których często nie zdajemy sobie sprawy. Gra skłania do refleksji, jak nasze codzienne decyzje w sklepie, w domu, w szkole wpływają na środowisko i losy innych ludzi.

3. Klasa 8c kolejny raz uczestniczyła w Młodzieżowym Festiwalu CEO pt. Szkoła w świecie, świat w szkole.