Warsztaty - Z roślinami w podróż dookoła świata

Czterech chłopców siedzi przy stoliku obok ściany wyklejonej papierowymi wycinankami w kształcie drzew i trawy..jpg

27 listopada klasa 4c uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę CEN w Białymstoku pt. "Tam, gdzie pieprz rośnie". Dzieci poznały wiele zagadek ze świata roślin, przypraw i produktów, które dzisiaj są dla nas na porządku dziennym. Czy ktoś pomyślałby, że wiele lat temu pieprz był bardzo drogim produktem, a nawet środkiem płatniczym w handlu? A owoce kawy? Wcale nie mają brązowego koloru, tylko są czerwone. Jak wiele ciekawostek kryje otaczający nas świat...