Wolontariusze z krajów europejskich w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności 2023

Grupa uczniów stojąca w klasie przy tablicy multimedialnej.

Od początku kwietnia gościmy w naszej szkole wolontariuszy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności Anastasiję oraz Estellę.

Wolontariuszka Anastasiia Karachova pochodzi z Ukrainy i wspaniale zaprezentowała swój kraj oraz ciekawostki z nim związane. Uczyliśmy się od siebie nawzajem my języka ukraińskiego, a Anastasiia języka polskiego.

Anastasiia zostanie z nami do końca czerwca.

Kolejna wolontariuszka, która pojawiła się w naszej szkole również zostanie z nami do końca czerwca. Estella pochodzi z Hiszpanii z Katalonii. Już rozpoczęła pierwsze spotkania z naszymi uczniami. Będziemy uczyć się języka hiszpańskiego, uczyć się tańca flamenco oraz gotować hiszpańskie dania.