Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Uczniowie stoją z wychowawca na tle krajobrazu.

Uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 5a oraz 6a wzięli udział w 3-dniowej wycieczce szkolnej w region Gór Świętokrzyskich.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Magiczne Ogrody, gdzie mogliśmy spotkać baśniowe postacie, popływać na tratwach, zjechać z mega długiej zjeżdżalni oraz podziwiać przepiękne aranżacje kwiatowo-wodne.

Następnie pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego, aby podziwiać renesansowe kamieniczki i poczuć klimat tego niesamowitego miejsca.

Drugi dzień obfitował w wiele doznań, ponieważ pogoda nas nie rozpieszczała. Podczas wycieczki na Łysą Górę, niektórzy z nas mogli poczuć się jakby brali prysznic z nieba. Jednak humory nam dopisywały. W kompleksie klasztornym Święty Krzyż spotkała nas miła niespodzianka - specjalne błogosławieństwo przy relikwiach drzewa z krzyża Chrystusowego z okazji Dnia Dziecka.

No i oczywiście największą atrakcją była Jaskinia Raj, jedyna taka duża w Polsce udostępniona dla zwiedzających. Z ciekawostek - żyje w niej jedyny gatunek jadowitego pająka w Polsce. Niestety nie mogliśmy w tym miejscu robić zdjęć.

Wieczór był pod znakiem pizzy! Było to nie lada wyzwanie logistyczne, ponieważ zamówiliśmy 39 pizzy!

Trzeciego dnia pojechaliśmy do perły polskiego renesansu - Sandomierza - miasta "ojca Mateusza". Tam z przewodnikiem poznaliśmy historię miasta oraz zwiedziliśmy podziemne tunele i usłyszeliśmy wiele legend związanych z tym miejscem.

W ciągu trzech dni poznaliśmy piękno naszej Polski, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, zintegrowaliśmy się z innymi uczniami!