Zajęcia z ochrony środowiska

Dwie uczennice pokazują foliowe torebki z zielonym tworzywem..jpg

W środę, 28 lutego, uczniowie klas VI B oraz VII C wzięli udział w zajęciach związanych z ochroną środowiska. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodym ludziom istoty właściwej segregacji odpadów oraz jej wpływu na nasze środowisko naturalne.

Tematyka zajęć była bardzo wszechstronna. Omówiono zasady poprawnej segregacji odpadów, ukazując znaczenie tej praktyki dla zdrowia naszej planety. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego segregacja odpadów jest kluczowa dla redukcji negatywnego wpływu na środowisko i jakie korzyści przynosi w dłuższej perspektywie czasowej.

Ponadto, podczas spotkania omówiono również sposoby ponownego wykorzystania odpadów, co pokazało, że wiele z pozornie niepotrzebnych rzeczy może zostać poddanych recyklingowi.
Jednym z kluczowych punktów zajęć było zapoznanie uczniów z praktycznymi aspektami odbioru odpadów komunalnych. Pracownik Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przedstawił proces zbierania i przetwarzania odpadów oraz zwrócił uwagę na znaczenie odpowiedniego postępowania z odpadami w życiu codziennym.

Niezwykle pouczające było również poznanie pracy Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie technologie są wykorzystywane w procesie utylizacji odpadów oraz jakie są korzyści dla środowiska wynikające z tego rodzaju działań.

Zajęcia były nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją do podejmowania bardziej świadomych działań na rzecz ochrony środowiska. Dzięki nim, uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę, która może przyczynić się do zmiany ich codziennych nawyków i wprowadzenia pozytywnych zmian w otaczającym nas środowisku.

Zajęcia przeprowadził pracownik Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku za co serdecznie dziękujemy!