VIII edycja Podlaskiego Konkursu Recytatorskiego podsumowującego działania związane z priorytetem MEN

VIII edycja Konkursu Recytatorskiego.png

 

               30 maja w naszej szkole odbyła się VIII edycja Podlaskiego Konkursu Recytatorskiego podsumowującego priorytety MEiN.

Od lat mottem konkursu są słowa Ryszarda Kapuścińskiego „Boję się świata bez wartości”. Przedsięwzięcie było objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

               Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.
Umiejętności recytatorskie uczniów oceniało dwuosobowe Jury w składzie: Pani Aneta Kaliściak – nauczycielka, instruktorka teatralna, założycielka Zespołu Teatralnego „Na skraju” oraz kabaretu „Nie zdasz” oraz Pan dr hab. Krzysztof Korotkich – prorektor Uniwersytetu w Białymstoku, literaturoznawca i popularyzator poezji. Po wysłuchaniu recytacji, kierując się takimi kryteriami jak: dobór utworu, opanowanie tekstu, kultura słowa, oryginalność interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny, Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Gabriela Bandoch
II miejsce – Robert Sztachelski
III miejsce – Gabriela Płazak
Wyróżnienie – Aleksandra Samojlik
Wyróżnienie – Wiktoria Klimaszewska

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce – Weronika Kołos
II miejsce – Carmen Aparicio Peralta
III miejsce – Maria Gierałtowska
Wyróżnienie – Laura Smolej

             Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim Uczestnikom za zainteresowanie i udział w Konkursie. Nauczycielom, rodzicom i opiekunom za zachęcenie oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w przedsięwzięciu. Członkom jury dziękujemy za poświęcony czas, ocenę umiejętności uczniów oraz cenne uwagi i wskazówki dla młodych recytatorów.

Ogromne podziękowania należą się fundatorom nagród: Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku, firmie SUZUKI Motor Poland oraz Biuru Podróży Turio. Za zaangażowanie, pomoc organizacyjną i obsługę techniczną gorąco dziękujemy uczniom klas VI b oraz VIII a.

                                                                                                                                                                      Organizatorzy

                                                                                                                                                                       Ewa Underlich
                                                                                                                                                                       Teresa Bułach
                                                                                                                                                                       Magdalena Bajko

Pobierz

Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. 2 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku

ul. Antoniuk Fabryczny 5/7
15-762 Białystok
tel. 85 6532207
e-mail: sp24@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony