„Diligentiae” – medale za pilność

Medal

1. września 2022 r. w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia medali „Diligentiae – za pilność” uczniom i nauczycielom białostockich szkół. Nagrodzeni zostali najpilniejsi uczniowie oraz ich mistrzowie – nauczyciele, którzy wspierają wychowanków na drodze do rozwoju.

Z przyjemnością informujemy, że tym zaszczytnym wyróżnieniem zostali uhonorowani uczennica klasy 8 a Zofia Borowska oraz pani Ewa Underlich.

Medal „Diligentiae” został ustanowiony w 1767 roku przez króla Stanisława Augusta, nadawany był wychowankom Korpusu Kadetów w Warszawie jako zaszczytne wyróżnienie za pilność w nauce.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku od 2004 roku.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.