Świętujemy Niepodległość!

Dwie dłonie biało-czerwone, które tworzą serce

Uczniowie i nauczyciele SP24 już od poniedziąłku aktywnie świętowali nasze najważniejsze święto - 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

Klasy 1-3 tworzyły znaczki patriotyczne, brały udział w zabawach o Kasztance, uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w Szkolnym Maratonie Języka Polskiego oraz grze historycznej w stylu Cluedo. Drzwi do sal lekcyjnych zostały ozdobione ilustracjami postaci zasłużonych dla naszego kraju. Zorganizowany został konkurs plastyczny o tematyce niepodległościowej. 10 listopada na przerwach słuchaliśmy piosenek patriotycznych, a na lekcjach historii uczniowie ćwiczyli swoją uważność w teście na uważność o niepodległości. Drużyna z 8a reprezentowała nasza szkołę w grze miejskiej "Z Piłsudskim po Białymstoku".

Ukoronowaniem wszystkich tych działań tygodnia dla Niepodległej było wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 hymnu państwowego.

Kolejny raz zdaliśmy egzamin z patriotyzmu!

Zapraszamy do oglądania galerii oraz zapoznania się z wynikami Maratonu Języka Polskiego.

klasy IV - VI Można było zdobyć 75 punktów.

I miejsce      5 c - 72 punkty
II miejsce     4 c - 71 punktów
III miejsce    6 a - 66 punktów

klasy VII - VIII Można było zdobyć 97 punktów.
I miejsce      8 a - 88 punktów
II miejsce     8 b - 69 punktów