Zapraszamy do włączenia się w akcje Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Samorządu Uczniowskiego

Grafika - splecione dłonie i kwiaty wokół z napisem.

Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski ogłasza następujące akcje charytatywne:

,,Podaruj odrobinę ciepła"  - to  zbiórka świeczek, wosku, parafiny, czyli tego wszystkiego z czego można zrobić podgrzewacze, które zostaną przekazane na Ukrainę.
W dniach od 20.10.2022 r. - 28.10.2022 r. zbieramy  i przynosimy nawet najmniejszą świeczkę zalegającą w Państwa szufladach.

,,Ciepły kocyk, pełna miska dla zwierzaków ze Schroniska"
W dniach 24.10. 2022 r. - 18.11.2022 r. zbieramy karmę, gryzaki i koce, które zostaną przekazane Schronisku dla Zwierząt ,,Dolina Dolistówki"  w Białymstoku przy ul. Dolistowskiej 2.

,,Podaruj książkę szkolnej bibliotece" - akcja wpisuje się w Program Rozwoju Czytelnictwa.

Każdy w naszej szkole wie,
że czytanie nam nie nudzi się.
więc odkurzamy półkę z książkami
i do szkolnej biblioteki ją oddamy.
Nie leżymy jak kurz,
bo punkty z zachowania zbieramy już.

Zbiórka książek do szkolnej biblioteki odbędzie się w dniach:
24.10. 2022 r. - 24.11. 2022 r. Przynosimy lektury klas 1 - 8, książki już przeczytane, które zalegają na domowej półce i czas dać im drugie życie.
Książki zostaną opatrzone pieczątką z wpisem ,,Książka podarowana szkolnej bibliotece przez .......
( Proszę do książki włożyć karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka)

Uczniowie biorący udział w akcjach Szkolnego Klubu Wolontariusza  i Samorządu Uczniowskiego przynoszą w/w rzeczy do świetlicy szkolnej. Zostawiają w przygotowanych do tego celu pudełkach. W świetlicy wpisują się na listę i otrzymują dodatkowe punkty z zachowania.

Dziękujemy za zaangażowanie się w nasze akcje.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego:
p. Agnieszka Ciunel
p. Beata Oniśko